• Kennisontwikkeling
    • Lectoraten
    • Kenniscentra (MOC)
    • Leerwerkgemeenschappen
    • Partnerschap
    • Onderzoek studenten
  • Over Marnix
    • Actueel
    • Bestuur en organisatie
    • Missie en beleid
    • Identiteit
    • Feiten en cijfers
    • Partnerschap
    • Vacatures
  • Leraar worden
    • Ervaringen
    • Competenties
    • Het beroep
    • Stage
    • Test jezelf
    • Carrière in het onderwijs
    • Arbeidsvoorwaarden
    • Brochures
  • Waarom Marnix
    • Ik wil Marnix
    • Partnerschap
    • Utrecht
  • Alumni
    • Foto's diplomering 2011-2012
  • Contact
    • Routebeschrijving
  • English
Home » Marnix Academie » Leraar worden » Ervaringen » Interviews studenten

Je deelt een soortgelijke toekomstdroom

Daan Hoogendoorn, student aan de pabo Marnix Academie in UtrechtToen ik op 15-jarige leeftijd als voetbaltrainer van 7- en 8-jarigen begon, kwam ik op het idee leraar te worden. Mensen zeiden dat ik goed les gaf en ik merkte dat de jongens zich bij mij op hun gemak voelden.
Zo wilde het meest verlegen jongetje na een paar maanden ineens met me stoeien.

Het prettige aan de Marnix Academie is dat je met alleen maar pabo-studenten in één gebouw zit. Daardoor krijg je sneller een band met elkaar en je deelt bovendien een soortgelijke toekomstdroom. Ik wil kinderen graag helpen bij hun ontwikkeling. Ik vind het mooi om te zien als een kind dat achterblijft, dankzij de juiste begeleiding toch mee kan komen. Als leraar moet je ook plezier in je werk hebben, want het kan een negatief effect hebben op een kind als je je werk niet met liefde doet. Bij Marnix leer je op een goede manier met kinderen om te gaan.

Je krijgt tijdens de opleiding alle ruimte om je eigen gang gaan, maar je wordt zeker aangesproken op je eigen verantwoordelijkheid. En kom je er zelf niet uit, dan kun je de docenten altijd benaderen voor hulp.”

Daan Hoogendoorn, Voltijd pabo

Alle interviews

Je deelt een soortgelijke toekomstdroom

Toen ik op 15-jarige leeftijd als voetbaltrainer van 7- en 8-jarigen begon, kwam ik op het idee leraar te worden. Mensen zeiden dat ik goed les gaf en ik merkte dat de jongens zich bij mij op hun gemak voelden.


Daan Hoogendoorn
Voltijd pabo
 

Ik wil kinderen prikkelen en uitdagen

Aan het begin van het schooljaar kregen wij als derdejaarsstudenten te horen dat wij nu op de winkel kunnen passen, maar dat we de komende jaren juist gaan leren hoe we de winkel echt kunnen runnen. Dat vind ik een geweldige uitdaging.


Tessel Andeweg
Voltijd pabo
 

Veel theorie, maar altijd gekoppeld aan de praktijk

Na twee jaar academische lerarenopleiding ben ik nog helemaal tevreden over mijn keuze. Deze opleiding blijft uitdagend, er wordt steeds iets meer van je gevraagd dan je denkt te kunnen.


Johanneke van 't Land
Academische lerarenopleiding
 

Kennisontwikkeling
Over Marnix
Leraar worden
Ervaringen
Competenties
Het beroep
Stage
Test jezelf
Carrière in het onderwijs
Arbeidsvoorwaarden
Brochures
Waarom Marnix
Alumni
Contact
English
 
Inloggen    Disclaimer   Copyright
Marnix Academie,  Vogelsanglaan 1, 3571 ZM Utrecht    T: 030 275 34 00