Marnix Academie beste pabo van Utrecht
Geplaatst: 15-10-2010
De Marnix Academie is de beste pabo van Utrecht en de zevende van het land. Dat blijkt uit onderzoek van Weekblad Elsevier en onderzoeksinstituut ResearchNed. Op alle onderdelen scoort de Marnix Academie significant boven het gemiddelde.
Begin oktober publiceerde Elsevier ‘De beste studies 2010’. De Marnix Academie staat op de zevende plaats in de ranglijst van 23 onderzochte pabo’s. De Hogeschool Domstad (plaats 11) en de Hogeschool Utrecht (plaats 16) eindigen een aantal plaatsen daaronder en daarmee is de Marnix Academie de beste pabo van Utrecht.
Nationale Studenten Enquête
Elsevier baseert zich op de resultaten van de Nationale Studenten Enquête (NSE) die in 2010 door onderzoeksinstituut ResearchNed is afgenomen onder studenten van hogescholen en universiteiten. Uit deze enquête blijkt dat voltijdstudenten de academie met een 3,8 waarderen (op een schaal van 5). Dit staat gelijk met het rapportcijfer 7,2. Deeltijdstudenten geven een nog hoger cijfer, namelijk een 4,2 (op een schaal van 5).
Waar tevreden over?
Het meest tevreden zijn onze studenten over de voorbereiding op de beroepsloopbaan, het informatiepunt (zoals de studentenadministratie), de docenten, studiefaciliteiten, studiebegeleiding, studieomgeving, algemene vaardigheden die worden aangeleerd, inhoud en de aandacht voor onderwijsevaluaties. Op al deze onderdelen is boven het gemiddelde gescoord.
De deeltijdstudenten zijn in verhouding tot de voltijdstudenten (iets) meer tevreden over de toetsing en beoordeling en het studierooster.
Het onderwijs verder verbeteren
De Marnix Academie gebruikt de resultaten van dit studenttevredenheidsonderzoek om het onderwijs verder te verbeteren. De aandacht zal naar aanleiding van dit onderzoek uitgaan naar, met name, de onderdelen toetsing en beoordeling, studierooster en de studielast.